تبلیغات
پایگاه عاشقان ولایت اراک - مطالب مهر 1392
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
ذکر روزهای هفته
آیه قرآن تصادفی
پخش زنده حرم
درباره

ـ‌ بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است كه اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحناه و فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است.
ـ پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر (ارواحناه و فداه) مهدی موعود عزیز یك پیوند ناگسستنی و همیشگی است.
ـ شما جوانان بسیجی و سپاهی و جوانان مؤمن آگاهی را با احساس مسئولیت و شور و شعور همراه كردید.
جستجو

لوگوی وبلاگ

شجره صالحین
آرشیو مطالب
مقالات
لوگوی دوستان
http://up.sirtapiyaz.ir/uploads/1404629421571.gif ابزار و قالب وبلاگPersian Websites Directory

مرجع وبلاگنویسان بسیجی سراسر كشور


وبلاگ سازمان بسیج مستضعفین basij

میرزا حسین خان طناز الرعایا!کاربردی


سخنان رهبری درباره ی عید قربان:
اگر به حكمت مندرج در عید قربان توجه شود، خیلى از راهها براى ما باز میشود. در عید قربان یك قدردانى بزرگ الهى نهفته است از پیامبر برگزیده‌ى حضرت حق، حضرت ابراهیم (علیه‌السّلام) كه آن روز ایثار كرد. بالاتر از ایثار جان، در مواردى ایثار عزیزان است. او در راه پروردگار، به دست خود عزیزى را قربان میكرد؛ آن هم فرزند جوانى كه خداى متعال بعد از عمرى انتظار، در دوران پیرى به او داده بود؛ كه فرمود: «الحمد للَّه الّذى وهب لى على الكبر اسماعیل و اسحاق» . خداى متعال این دو پسر را در دوران پیرى، لابد بعد از یك عمر انتظار و اشتیاق، به این پدر داده بود؛ امید فرزند هم دیگر بعد از آن نداشت. سید شهیدان همه‌ى عالم، حضرت اباعبداللَّه‌الحسین (علیه الصّلاة و السّلام) - كه خود مظهر ایثار و مظهر شهادت است - در دعاى شریف عرفه از این حادثه یاد میكند؛ «و ممسك یدى ابراهیم عن ذبح ابنه بعد كبر سنّه و فناء عمره»؛ این در دعاى مبارك امام حسین در عرفه است كه دیروز مؤمنین موفق شدند، این دعا را خواندند.
عید قربان چه روزی است (درباره ی عید قربان در ادامه مطلب)
موضوع :
اعیاد مسلمین , 


ای باقر علم نبی، فرزند حیدر/ از ما شفاعت کن اماما روز محشر

کی می شود قبر تو را در بربگیرم/ پروانه سان دورت بگردم تا بمیرم

شهادتش تسلیت

زندگی نامه امام باقر (ع)

موضوع :
چهارده معصوم(ع) , 

 

بی شك باید بپذیریم اگرچه بسیج خود حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است ، اما خود نیز یك دستاورد بزرگ است .
دستاوردی كه به عنوان میراث گرانبهای حضرت امام خمینی (ره ) امروزه می تواند منشاء تحولات بزرگ در دنیا باشد، همان الگویی كه هسته های مقاومت ظلم ستیز و عدالتخواه در هر گوشه از جهان از آن بهره گیری می نمایند و یادی از نقش بسیج در دفاع مقدس در واقع اشاره به گوشه ای از عملكرد این نهاد مقدس می باشد. معطوف داشتن تمام نگاه ها به این نوع عملكرد در واقع نادیده گرفتن پتانسیل عظیم و ارزشمند این شجره طیبه است .
اگرچه دفاع مقدس برگ زرینی از تاریخ پر افتخار ملت ایران است كه توسط مردمی ترین نیروهای مدافع انقلاب اسلامی ورق خورده است ، اما امروزه سیره و روش آن نیروهای عظیم تبدیل به یك تفكر شده است كه او از آن به عنوان «تفكر بسیجی » یاد می كنیم . لذا اگرچه همواره به كاركرد بسیج در دفاع مقدس اشاره می گردد، اما هدف بالاتر و والاتر این است كه این تفكر همواره در تار و پود جامعه باید ساری و جاری باشد. نتیجه این امر تداوم و استمرار پیروزی ها و موفقیت ها خواهد بود. بنابراین برای بررسی این نقش ارزشمند بخصوص در دفاع مقدس به موارد ذیل اشاره می گردد.
موضوع :
دفاع مقدس , رهبر انقلاب اسلامی با تبریك عید سعید میلاد مبارك عالِم آل محمد حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خاطر نشان كردند: مقامات معنوی ائمه هدی (ع)، فراتر از درك عقلانی و توصیف زبانی است اما زندگی این بزرگواران، درسی عملی و جاودانه است.
ایشان با اشاره به عمر 55 ساله امام هشتم و امامت حدوداً بیست ساله آن امام همام افزودند: حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام در همین مدت نسبتا كوتاه و در دوران اختناق شدید هارون با نگاهی بلند مدت، به گونه ای حقیقت اسلام، تفكر ولایت و مكتب اهل بیت پیامبر را بگونه ای گسترش و عمق بخشیدند كه دستگاه خونخوار دیكتاتور وقت از مواجهه با آن عاجز ماند و مجبور شد بر خلاف نقشه های اولیه خود آن امام بزرگوار را به شهادت برساند.
موضوع :
بیانات رهبری ,